logo
logo
logo

Кујна


ПОСНА ПИЦА, поздрава е од класичната, а се прави за неколку минути (РЕЦЕПТ)

ПОСНА ПИЦА, поздрава е од класичната, а се прави за неколку минути (РЕЦЕПТ)

clock01-07-2024
Почна Петровденскиот пост кој ќе трае се до 11 јули
ГРЧКА ЛЕТНА САЛАТА за која не морате да одите во Грција

ГРЧКА ЛЕТНА САЛАТА за која не морате да одите во Грција

clock18-06-2024
Мора да го пробате овој рецепт, совршен и за појадок и за ручек, а состојките сигурно ги имате во вашата кујна....
ТОРТА „ГРАДСКИ МАЧОР“ БЕЗ КРЕМ И ПУДИНГ: Се прави на старински начин, а освојува на првиот залак

ТОРТА „ГРАДСКИ МАЧОР“ БЕЗ КРЕМ И ПУДИНГ: Се прави на старински начин, а освојува на првиот залак

clock06-06-2024
ТОРТА „ГРАДСКИ МАЧОР“ БЕЗ КРЕМ И ПУДИНГ: Се прави на старомоден начин, а ве освојува на првиот залак....
Сите кои биле во војска со СЛАСТ зборуваат за ВОЈНИЧКОТО ГРАВЧЕ: Еве како се приготвува

Сите кои биле во војска со СЛАСТ зборуваат за ВОЈНИЧКОТО ГРАВЧЕ: Еве како се приготвува

clock24-05-2024
Сите состојки за војничкото гравче се добро познати
Колку долго можеме да чуваме јајца на трпеза по Велигден?

Колку долго можеме да чуваме јајца на трпеза по Велигден?

clock12-05-2024
Колку долго можеме да чуваме јајца на трпеза по Велигден?...
Омилениот леб на Новак Ѓоковиќ: Се прави од ориз и нема глутен

Омилениот леб на Новак Ѓоковиќ: Се прави од ориз и нема глутен

clock27-04-2024
Првиот пат кога ќе направите леб од ориз
КОФТЕ турски специјалитет кој се сервирал во харемот на Сулејман, кој потсетува на колачиња и уште посочен

КОФТЕ турски специјалитет кој се сервирал во харемот на Сулејман, кој потсетува на колачиња и уште посочен

clock25-04-2024
КОФТЕ турски специјалитет кој се сервира во харемот на Сулејман, кој потсетува на колачиња и уште посочен...
Бурекот готов за 15 минути, и подобар од тој во пекара (видео)

Бурекот готов за 15 минути, и подобар од тој во пекара (видео)

clock22-04-2024
clear1.704 / 5.000...
 Старински рецепт за велигденски погача Најмеката плетенка што некогаш ќе ја пробате

Старински рецепт за велигденски погача Најмеката плетенка што некогаш ќе ја пробате

clock17-04-2024
Старомоден рецепт за велигденски пали: Најмеката плетенка што некогаш ќе ја пробате...
Локумот на Европа - незаменлив десерт во секој дом

Локумот на Европа - незаменлив десерт во секој дом

clock01-04-2024
Локумот на Европа - незаменлив десерт во секој дом
БАДЕМИТЕ СЕ СУПЕР ХРАНА - Имаат премногу здрави придобивки

БАДЕМИТЕ СЕ СУПЕР ХРАНА - Имаат премногу здрави придобивки

clock26-03-2024
Бадемите се една од најпрепознатливите суперхрани поради нивното богатство со хранливи материи и здравствени придобивки....
Наполеон поради него БАКНУВАЛ КЕЛНЕРКИ - сега на популарното сирење му дојде крајот?

Наполеон поради него БАКНУВАЛ КЕЛНЕРКИ - сега на популарното сирење му дојде крајот?

clock25-03-2024
Кога Наполеон за прв пат пробал сирење Камембер, според легендата, тој бил толку воодушевен што ја бакнал келнерката која му го донела. Оставајќи ја настрана несоодветноста на овој гест, францускиот император јасно го препозна победникот. Камембер се произведува во северозападниот француски регион Нормандија во различни форми од 18 век. Ова сирење - кремасто, луто и луто - сега се смета за омилено во Франција....
Јапонските кајгана моментално највиралниот рецепт на мрежата: Ви откриваме како се подготвува

Јапонските кајгана моментално највиралниот рецепт на мрежата: Ви откриваме како се подготвува

clock18-03-2024
Јапонските матени јајца моментално највиралниот рецепт на мрежата: Ви откриваме како се подготвува...
 Рецепт за НАЈЛОН ТОРТА со банани, задоволство што ги враќа спомените од детството

Рецепт за НАЈЛОН ТОРТА со банани, задоволство што ги враќа спомените од детството

clock18-03-2024
Совршена комбинација од крцкава кора и кремаст фил: Рецепт за ТОРТА ОД НАЈЛОН со банани, задоволство што ги враќа спомените од детството...
Највкусната ИМУНО ЧОРБА која го јакне организмот

Највкусната ИМУНО ЧОРБА која го јакне организмот

clock07-03-2024
Доколку и деновиве ве мачи настинка
Трикот на врвните готвачи: Додадете една состојка во меленото месо и ќе биде вкусно и сочно

Трикот на врвните готвачи: Додадете една состојка во меленото месо и ќе биде вкусно и сочно

clock03-03-2024
рикот на врвните готвачи: Додадете една состојка во меленото месо и ќе биде вкусно и сочно...
НАЈДОБРАТА МРЗЛИВА пита со јаболка КОЈА СЕ УСПЕА: Нема подобра и поедноставна торта, а се топи во уста

НАЈДОБРАТА МРЗЛИВА пита со јаболка КОЈА СЕ УСПЕА: Нема подобра и поедноставна торта, а се топи во уста

clock02-03-2024
НАЈДОБРАТА МРЗЛИЧНА пита со јаболка КОЈА СЕ УСПЕА: Нема подобра и поедноставна торта, а се топи во уста...
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk