Фантастично деби зачинето со гол имаше младиот напаѓач Милан Ристовски, помалиот брат на заменик капитенот Стефан Ристовски. Постариот Стефан не пропушти веднаш по мечот на социјалните мрежи да постира заедничка слика со својот помал брат.

И имаше што да каже, веројатно во стилот – Браво братче.

А Милан долго се мачеше. Патот до вечерашниот настап за Македонија и деби голот, дебито од соништатa не му беше лесен, напротив.

Повреда, рехабилитација, позајмица и топ пролетна полусезона во Спартак Трнава.

Веројатно го имаме шпицот за иднината во А селекцијата.

sportmedia.mk