logo
logo
logo

Вучиќ за Си-Ен-Ен: Србија не сака војна

Vecer | 02.10.2023

Вучиќ за Си-Ен-Ен: Србија не сака војна

Вучиќ изјави дека Србија е последната земја на која и се потребни инциденти како оние во Бањска. Во интервјуто за Си-Ен-Ен, со новинарката Кристијан Аманпур, која се прослави со известувањето од боиштата на поранешна Југославија, тој кажа  дека секој може да види дека Србија е конструктивен партнер, а дека другата страна не прави ништо. Вучиќ мегудругото изјави дека ги цени извештаите на Белата куќа, но дека вистинското прашање е што извештаите не се целосно точни.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk