logo
logo
logo


Навални исчезна од затворот, тврдат неговите адвокати

Навални исчезна од затворот, тврдат неговите адвокати

clock11-12-2023
Имено, вработените во озлогласената Колонија 6 наведуваат дека Навални „повеќе не е регистриран“ кај нив, пренесува Медуза. „Тие одбиваат да кажат каде е префрлен“, рече портпаролката на Навални, Кира Јармиш. Таа исто така рече дека во попр
Има големи пропусти во случајот со Вања, ОСОБЕНО СО ВОЗИЛОТО НА ПАНЧЕ, смета Тома ФИла

Има големи пропусти во случајот со Вања, ОСОБЕНО СО ВОЗИЛОТО НА ПАНЧЕ, смета Тома ФИла

clock11-12-2023
Монструзното убиство на 14 годишната Вања Ѓорчевска не ја вознемири само македонската јавност, туку и регионот. Медиуми и експерти ос регионот секојдневно се интересираат за случајот и излегуваат со свои видувања....
Разбојници упаднале во домот на Киану Ривс и му го украле оружјето

Разбојници упаднале во домот на Киану Ривс и му го украле оружјето

clock11-12-2023
Инцидентот се случил во средата, а полицијата не пронашла никого кога пристигнала. Провалниците околу 1 часот по полноќ упаднале во имотот на актерот и го скршиле прозорецот од вилата. Според медиумите, тие успеале да украдат само огнено ор
Трошел струја или не, МРЕЖАРИНА МОРАШ ДА ПЛАТИШ

Трошел струја или не, МРЕЖАРИНА МОРАШ ДА ПЛАТИШ

clock11-12-2023
„Пристап до електричната мрежа“ како нова ставка, но уверување дека постојната ставка „мрежарина“ ќе биде пониска, повисока цена од државното производство на струја како една од ставките до конечната пресметка на новата цена, евти...
Според Ковачевски АКО НЕ СЕ ЛУКСУЗИРАТЕ, НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПЛАШИТЕ ОД ПОСКАПА СТРУЈА

Според Ковачевски АКО НЕ СЕ ЛУКСУЗИРАТЕ, НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПЛАШИТЕ ОД ПОСКАПА СТРУЈА

clock11-12-2023
Граѓаните коишто не се луксузираат не треба да стравуваат од нов ценовен шок на струјата. За корисниците од првиот блок, кои имаат мала потрошувачка на струја нема да има промени во цената по Нова Година. Оние, пак, што загреваат ...
16- годишен тинејџер планирал напад на синагога во Виена, уапсен е

16- годишен тинејџер планирал напад на синагога во Виена, уапсен е

clock11-12-2023
Карнер рече дека тинејџерот, кој беше уапсен во четвртокот, објавил онлајн разговори дека има намера да набави оружје за да нападне синагога во Виена, пренесе АП. Тинејџерот веќе добил финансиски средства за нападот, јави австриската новинс
Штип и Кичево никако да добијат нови болници, НОВИ ТЕНДЕРИ ПО НОВА ГОДИНА

Штип и Кичево никако да добијат нови болници, НОВИ ТЕНДЕРИ ПО НОВА ГОДИНА

clock11-12-2023
Министерот за здравство Фатмир Меџити информираше дека околу Нова година ќе има нови тендери за доградба на новите згради на болниците во Кичево и во Штип....
„Предничи ПОВРЕДА НА ПРАВО НА СУДЕЊЕ ВО РАЗУМЕН РОК во Македонија“

„Предничи ПОВРЕДА НА ПРАВО НА СУДЕЊЕ ВО РАЗУМЕН РОК во Македонија“

clock11-12-2023
Повредата на правото на судење во разумен рок предничи во прекршување на човековите права, но има и низа други што произлегуваат од Конвенцијата за заштита на човековите права, смета Александра Цветановска, претседателка на Македо...
СЕ ИСПИТУВААТ КОНТАКТИТЕ на Палчо во Турција

СЕ ИСПИТУВААТ КОНТАКТИТЕ на Палчо во Турција

clock11-12-2023
Случајот со двојното убиство стана главна тема не само во Македонија туку и во регионот. Љупчо Палевски познат како Палчо главниот осомничен за убиствата на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски, беше фатен во ...
Како собирачот на топки му спаси бод на Мурињо

Како собирачот на топки му спаси бод на Мурињо

clock11-12-2023
Рома ремизираше со Фиорентина 1:1, а во редовите на „волчицата“ мора да бидат задоволни поради развојот на настаните на теренот, поточно фактот што мечот го завршија со деветтмина на теренот. Поради втор жолт картон надвор од игра мораше
Ковачевски: ЗАКОНСКА ОБВРСКА Е ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА, точно се знае кои министерства кој ги добива

Ковачевски: ЗАКОНСКА ОБВРСКА Е ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА, точно се знае кои министерства кој ги добива

clock11-12-2023
Премиерот Димитар Ковачевски порача дека техничката влада е дефинирана согласно закон и точно се знае кој предлага министри, а ВМРО-ДПМНЕ има законска обврска да предложи министри и заменици во предвидените министерства, во спроти...
„НАЈДОБРИТЕ ДЕЦА НИ ЗАМИНУВААТ ОД ДРЖАВАТА, немаат опција, прво гледаат надвор“

„НАЈДОБРИТЕ ДЕЦА НИ ЗАМИНУВААТ ОД ДРЖАВАТА, немаат опција, прво гледаат надвор“

clock11-12-2023
Последните десетина година најдобрите деца ни одат, заминуваат од државата и тоа е нешто што не можеме да го надоместиме. Тоа државата треба да го стави како најврвен приоритет. За мене, вложување во вистинско, квалитетно образова...
Се запали куќа во кавадаречкото село Раец

Се запали куќа во кавадаречкото село Раец

clock11-12-2023
Се запали куќа во кавадаречкото село Раец, потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица во Кавадарци – Веднаш по дојавата за пожар наша екипа од четворица пожарникари со две противпожарни возила замина на лице место и интервени
Измамена кумановка за 10.000 евра – и кажале дека ќерка ѝ направила сообраќајка во Србија, ги оставила пред влезната врата во дворот

Измамена кумановка за 10.000 евра – и кажале дека ќерка ѝ направила сообраќајка во Србија, ги оставила пред влезната врата во дворот

clock11-12-2023
Повозрасна кумановка била измамена за 10.000 евра, откако измамник ја излажал дека ќерка ѝ имала сообраќајна незгода во соседна Србија, соопшти денеска СВР Куманово. Таа му дала пари за наводната операција на ќерка и пред влезната капија од
ЕУ ги прошири листите на санкции поврзани со руската инвазија врз Украина

ЕУ ги прошири листите на санкции поврзани со руската инвазија врз Украина

clock11-12-2023
Како што јави дописникот на МИА од Брисел, Советот воведе санкции против шест физички и пет правни лица вклучени во развојот и производството на иранските беспилотни летала кои ги користи Русија во „илегалната агресија врз Украина“.  На лис
70 000 ЕВРА ВО ЗАМЕНА ЗА СЛОБОДА: Велешанецот кому му се суди за „трговија со дете“ излезе од притвор

70 000 ЕВРА ВО ЗАМЕНА ЗА СЛОБОДА: Велешанецот кому му се суди за „трговија со дете“ излезе од притвор

clock11-12-2023
На слобода излезе 26-годишниот велешанец кој беше во притвор, а му се суди за „трговија со дете“. Додека Обвинителството докажува дека тој со закана овозможил 15-годишната малолетничка да биде силувана и снимана, Апелација го пушт...
Командант на КФОР: Ситуацијата на Косово и натаму е кревка

Командант на КФОР: Ситуацијата на Косово и натаму е кревка

clock11-12-2023
Како што рече, КФОР отсекогаш ја докажал својата способност да се справи со секој предизвик и да продолжи да го спроведува својот мандат на ОН, целосно и непристрасно. Тој потсети на неодамнешната изјава на генералниот секретар на НАТО, Јен
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk