logo
logo
logo

Лаки Лучиано

Лаки Лучиано – човекот кој го определи крајот на Втората светска војна

Vecer | 23.09.2023

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk