logo
logo
logo

Сити со порака до Пеп: Ако останеш ќе ти го купиме Белингам за 200 милиони евра!

Vecer | 11.06.2024

Сити со порака до Пеп: Ако останеш ќе ти го купиме Белингам за 200 милиони евра!

Не е тајна дека Пеп Гвардиола следниот јуни веројатно ќе го напушти Манчестер Сити. Откако освои се што можеше да се освои, откако на пребогатите газди од ОАЕ им донесе лани и трофеј во ЛШ, се чини дека Каталонецот е пред нови предизвици.

Сепак челниците на Сити се надеваат дека ќе успеат да го задржат еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот и дека ќе потпишат нов договор.

Се шпекулира дека тие му ветиле на Пеп дека ако остане на „Етихад“ ќе му го донесат и Џуд Белингам, мега – ѕвездата на Реал Мадрид и тоа за 200 милиони евра, ако треба и повеќе.

Од друга страна Пеп секако знае дека ова е тешко остварливо и дека Реал Мадрид, односно Флорентино Перез тешко дека ќе се откаже од услугите на својот најдобар играч, па макар тоа биле 200 милиони евра, па и повеќе.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk