Македонската фудбалска репрезентација после денешното невреме во Букурешт, го одржа официјалниот тренинг, но не на Националната Арена, туку на стадионот на Стеауа Букурешт.

На овој терен Македонија тренираше и во изминатите неколку дена, а немаше услови да се одржи тренингот на Националната Арена каде ќе се игра мечот утре со Австрија.

Ниту Австрија не го одржа тренингот на Арената, поради силен дожд кој врнеше во Букурешт попладнево.

 

sportmedia.mk