logo
logo
logo

Тијаго Силва го напушта Челзи, познат е неговиот иден клуб

Vecer | 24.04.2024

Тијаго Силва го напушта Челзи, познат е неговиот иден клуб

Искусниот бразилски дефанзивец, Тијаго Силва ќе го напушти Челзи по завршување на сезоната, а веќе одлучил каде ќе ја продолжи кариерата. Според бразилските медими, Силва ќе се врати во татковината и тоа во Флуминенсе.
Според медиумите, двете страни постигнале договор само се чека официјална потврда и тоа ќе се случи при крајот на сезоната во Премиер лигата.
Тијаго Силва играше за младинскиот тим на Флуминенсе, а потоа и од 2006 до 2009 за првиот тим.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk