logo
logo
logo

Има договор: Чави останува на клупата на Барса!

Vecer | 24.04.2024

Има договор: Чави останува на клупата на Барса!

Чави Ернандез и во следната сезона ќе ја води Барселона. Ова е веста вечерва која доаѓа од Каталонија. Имено Чави прво имал состанок со Деко, а поа сите заедно заминале во куќата на Хоан Лапорта, барем според пишувањето на “Марка“ и таму се оддржал последниот состанок денеска и по него било одлучено Чави да остане.

Ова значи дека првите луѓе на Барса успеале да го предомислат својот тренер и дека тој ќе си го одработи договорот до јуни 2025 година, најмалку.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk