Додека вистинскиот Нејмар мирува и се опоравува од повредата што ја заработи на мечот со Србија, неговиот двојник, момчето кој е плукнат фудбалерот, ја купува целата слава во Катар. Ова момче неодамна на мечот меѓу Швајцарија и Бразил направи вистинска гужва меѓу навивачите кога влезе на трибината со приврзаниците на јужноамериканскиот тим. Можете само да ја замислите нивната реакција кога покрај себе ја здогледаа „првата ѕвезда на тимот“, тотално откачија, па го опколија и правеа селфи долго време.

 

Фотографиите од неговото присуство на трибината на која ја играше најголемата ѕвезда на Бразил го обиколија светот и насмеаја многумина. Оваа неверојатна реплика на најдобриот бразилски фудбалер сепак и понатаму успева да ги убеди сите околу него дека тој е всушност оригиналот.

Дури и на улица брзо го препознаваат, штом го видат му приоѓаат да се фотографираат, не ја гледаат разликата, бидејќи таа е зачудувачки минимална во споредба со ликот и изгледот на вистинскиот Нејмар.