Со головите на Хери Кејн односно Букајо Сака, репрезентацијата на Ангија предмалку на домашен терен ја совлада Украина со конечни 2:0 со рамките од ЕВРО квалификациите.

Водството уште до полувреме за англичаните значеше и сигурен триумф и добар старт со две победи на два меча на стартот на оваа кампања.

Од друга страна Исланд на гости го „сотре“ Лихтенштајн со 0:7, додека пак Словенија рутински и без поголеми проблеми со голот на Шешко и автоголот на Ди Маио обезбеди три бода против Сан Марино.


sportmedia.mk