logo
logo
logo

Се обидел да украде ѓердан од жена во воз- не поминал добро (ВИДЕО)

Vecer | 02.04.2024

Се обидел да украде ѓердан од жена во воз- не поминал добро (ВИДЕО)

Во левиот агол гледаме маж кој стои покрај отворената врата на вагонот, а неколку моменти подоцна се појавуваат две постари жени.

Мажот наеднаш со рака го влече ѓерданот што го носела една од жените, но се сопнува и испаѓа од возот!

Врз основа на видеото не можеме да заклучиме дали е повреден, а веруваме дека не очекувал ваков расплет.

Се шпекулира дека планирал да скокне од возот, но дека не ја проценил добро неговата брзина, пренесува News18.

На одредени перони во Индија се укажува на зголемениот број на кражби во возовите и се повикуваат надлежните да реагираат.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk