Софија Вергара (48) воодушеви многу обожаватели со најновата гола фотографија што ја објави на Инстаграм, со која се присети на својот живот во 90-тите години во Мајами.

Убавата манекенка на сликата целосно го откри задникот во танга, што предизвика неколку возбудени коментари.

„Посвои ме!“, „Преубава си! Кралице!“, Напишаа нејзините придружници, а и нејзината колешка Ирина Шајк не остана рамнодушна на предизвикувачката убавина. Таа напиша: „О Боже мој“ со огнени емотикони.

 

Во 15 часа Софија собра скоро половина милион лајкови, но меѓу 21,4 милиони следбеници на убавата Колумбијка беше и еден млад човек чија реакција збуни многумина.

Под коментарот на Ирина, тој напиша дека не е соодветно да се објавуваат вакви содржини за време на Рамазан.

„Од почит кон муслиманите, таа треба да го избрише“, напиша тој, на што коментаторите го замолија да исчезне од профилот.

Кога му замерија дека некој со толку високи морални вредности всушност нема што да бара на Инстаграм профилот на актерката, човекот се навреди.

Софија Вергара не го коментираше срамниот коментар бидејќи нема многу време за хејтери. И покрај короната, нејзината кариера е во нагорна линија, а минатата година Форбс ја прогласи за најплатена актерка во светот. Ѕвездата од серијата „Модерно семејство“ минатата година заработи неверојатни 43 милиони долари.

Најмногу заработи од соработката со стоковната куќа Волмарт со која лансираше сопствена модна линија, вклучително и фармерки што се продаваа толку многу што, ако се натрупаа на куп, ќе беше повеќе од Ајфеловата кула.