logo
logo
logo

Леонардо ДиКаприо со новиот имиџ ги привлече погледите додека шета низ Њујорк: Како камионџија

Vecer | 09.07.2024

Леонардо ДиКаприо со новиот имиџ ги привлече погледите додека шета низ Њујорк: Како камионџија

49-годишниот актер деновиве беше фотографиран на улиците на Њујорк, каде привлече внимание - со мустаќи. „Има мустаќи како камионџија“, се пошегувале папараците кои ги објавиле неговите фотографии. Леонардо во лежерно издание се прошета во друштво на својот најдобар пријател Тоби Мегваер и неговата поранешна девојка Џенифер Мајер.

Познатиот актер и претходно привлекуваше внимание со својот изглед. Во летото 2022 година, папараците го снимија за време на прошетка во Малибу. Фотографиите набрзо се проширија на Твитер со коментари дека славниот актер видно ослабел.

Пред неколку месеци Ди Каприо беше во јавноста поради гласините за можна свршувачка со 25-годишната Италијанка Виторија. Актерот и манекенката беа фотографирани на средба во Беверли Хилс, каде што се почестија со бурито во киоск за брза храна на улица. Вниманието го украде новиот прстен на левата рака, по што веднаш почнаа да кружат гласини за свршувачка на парот.

Извор близок на парот подоцна изјавил за Page Six дека Леонардо и Виторија не се свршени и дека таа го носи ова парче накит долго време. Подоцна повеќе не се пишуваше за нивната врска. Имено, освен по улогите во успешни филмови, актерот Леонардо ди Каприо (49) е познат и како маж кој сака помлади жени (поточно оние под 25 години).

„Кога девојките ќе наполнат 25 години, тие бараат повеќе - сакаат да се венчаат и да се смират“, изјавил извор, наводно близок до актерот за New York Post. Тој исто така додаде дека „брачниот живот не е она што го сака Лео“.

„Тој не сака семејство и не сака да биде во близина на жени кои би можеле да го притиснат поради тоа. Штом девојката ќе го сретне, часовникот почнува да отчукува. Кога жената ќе остари, за неколку години, таа повеќе не постои за него, ако таа се зближи со него, зашто веќе неколку години го нема, но неговиот вкус не старее.

Тој беше во врска со Жизел Бундхен, Бар Рафаели, Ерин Хетертон, Тони Гарн, Нина Агдал, Џиџи Хадид, Камила Мороне... Списокот е долг. Актерот ја остави секоја девојка со која беше во врска кога таа наполни 25 години.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk