Поранешната пејачка на Pussycat Dolls изгледа фантастично. На 42-годишна возраст има прекрасна фигура, води здрав живот, се храни здраво и тренира секој ден.

Нејзиниот совет е да не ги избегнувате работите што ги сакате. „Јадете сè што ви се допаѓа, но умерено“, вели таа.

Еден од нејзините совети е да се наспиете убаво. „Спијте најмалку 8 часа, тоа прави голема разлика“, вели Никол.