logo
logo
logo

Земјоделците ја блокираа Триумфалната капија во Париз, над 60 приведени

Vecer | 01.03.2024

Земјоделците ја блокираа Триумфалната капија во Париз, над 60 приведени

Сообраќајот кратко време беше во прекин. Медиумите објавија дека демонстрациите почнале во зори во подножјето на Tриумфалната капија и завршиле претпладнето. Во парискиот регион денеска беа организирани и други акции.

Четири трактори блокираа еден од излезите од обиколницата околу Париз. Состанокот на фармерите првично требаше да се одржи во Версај со дозвола, но фармерите ненадејно се упатија кон триумфалната капија во центарот на Париз.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk