logo
logo
logo

Херцог се извини поради загинувањето на седуммината хуманитарни работници во Газа

Vecer | 02.04.2024

Херцог се извини поради загинувањето на седуммината хуманитарни работници во Газа

Претседателот Херцог „ја изразува својата длабока тага и искрено извинување поради трагичната смрт на работниците на Светската централна кујна синоќа во Појасот Газа, и им изрази сочувство на нивните семејства и најблиски“, се вели во соопштението на израелското претседателство.

Во него се вели и дека Херцог лично разговарал со основачот на невладината организација, шпанскиот готвач Хозе Андрес.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk