logo
logo
logo

Во пукање во Брисел повреден поранешен репрезентативец на Белгија

Vecer | 08.12.2023

Во пукање во Брисел повреден поранешен репрезентативец на Белгија

Фудбалерот на Виртон, Иломбу Мбојo е ранет во пресметка на банди на улиците на Брисел. Како што пренесуваат белгиските медиуми, Мбоје и уште две лица биле главна цел на напаѓачите.
Поранешниот белгиски репрезентативец е погоден во раката и е во болница.
Пукањето се случило поради несогласувања помеѓу две банди во Брисел, а дел од медиумите шпекулираа дека Мбојo е вмешан во трговија со дрога, но се воспостави дека тоа не било вистина.
Мбојo, кој има 36 години оваа сезона во 16 меча за Виртон постигна шест гола.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk