logo
logo
logo

Верона се раздели со тренерот

Vecer | 11.06.2024

Верона се раздели со тренерот

Италијанскиот прволигаш Верона се раздели со тренерот Марко Барони. Тој го презеде тимот во јули 2023 година со едногодишен договор и опција за уште една, која не беше активирана, па така тренерот заминува.
Верона заврши на 13-тото место со 38 бодови и три над зоната за испаѓање.
Инаку Барони во кариерата беше тренер на Беневенто, Фросиноне и Лече. За негов наследник се споменува Игор Тудор кој неодамна доби отказ од Лацио. Тој во сезоната 2021/22 работеше како тренер на Верона.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk