logo
logo
logo

Тотенхем го официјализираше Педро Поро! (ВИДЕО)

Vecer | 01.02.2023

Тотенхем го официјализираше Педро Поро! (ВИДЕО)

Досегашниот десен бек на Спортинг Лисабон, Педро Поро и официјално е нов член на Тотенхем. Ова е големо засилување на десната бековска позиција за тимот на Антонио Конте. Како што и се најавуваше, трансферот е вреден 42 милиони фунти.

Ова е трансфер кој се чекаше во текот на денот, и на неколку минути до крајот на преодниот рок и Тотенхем го потврди доаѓањето на шпанскиот фудбалер.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk