logo
logo
logo

Шок за Турчинот: Реал го праќа Арда Ѓулер на позајмица!

Vecer | 02.10.2023

Шок за Турчинот: Реал го праќа Арда Ѓулер на позајмица!

Прво ја “откачи“ Барселона иако беше се договорено, потоа замина во Реал Мадрид. Во редовите на “кралевите“ беше претставен како мега – засилување ова лето, но за само три месеци се здоби со две повреди. Се шпекулира дека Арда Ѓулер има “стаклени нозе“ и дека Реал Мадрид е преголем залак за него.

Стратегот Карло Анчелоти имаше големи планови со турскиот фудбалер кој има само 18 години. Дон Карло дури најавуваше дека Ѓулер ќе биде и стартер, но повредите си го сторија своето.

Сега нов шок за Арда Ѓулер, имено по барање на Дон Карло, Реал Мадрид во јануари ќе го прати на позајмица, нешто што секако дека на младиот офанзивен играч за врска нема воопшто да му се допадне.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk