logo
logo
logo

Секулов во составот на Јуве за мега – дербито со Интер! (ФОТО)

Vecer | 18.03.2023

Секулов во составот на Јуве за мега – дербито со Интер! (ФОТО)

Масимилијано Алегри го стави на списокот на играчи на кои смета на утрешното мега – дерби со Интер и Никола Секулов, младиот фудбалер на клубот од Торино кој игра за младинската екипа на Јуве.

Познато е дека големиот талент играше за младинските селекции на Македонија, но сепак се одлучи да игра за Италија, а не за Македонија.

Е, сега, дали утре Секулов ќе добие минутажа на “Дербито на Италија“ кое се игра на “Меаца“ утре од 20.45 часот, останува да се види.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk