logo
logo
logo

Сагата пред разрешница: Заниоло на крај ќе заврши во Галатасарај

Vecer | 07.02.2023

Сагата пред разрешница: Заниоло на крај ќе заврши во Галатасарај

Младата надеж на италијанскиот фудбал, Николо Заниоло, по целата трансфер сага на крајот ќе заврши во турски Галатасарај.

Според новинарот Фабрицио Романо, играчот од средниот ред попладнево ќе одлета за Истанбул за да ја заврши својата преселба во Галатасарај. Рома ќе добие 20-22 милиони евра за играчот кој ќе потпише 4-годишен договор со турскиот клуб со плата од 3,5 милиони евра годишно. Договорот на Заниоло со Галатасарај ќе вклучува клаузула за превремен раскин во вредност од 35 милиони евра.

Заниоло за време на јануарскиот преоден рок поднесе барање за трансфер, но клубот доби само една официјална понуда од Бурнмаут, кој подоцна се повлече.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk