logo
logo
logo

Роналдо со гол и асистенција на јубилејниот 1200-ти натпревар (ВИДЕО)

Vecer | 08.12.2023

Роналдо со гол и асистенција на јубилејниот 1200-ти натпревар (ВИДЕО)

Ал Наср на Кристијано Роналдо денеска славеше над Ал Ријад со 4-1 во натпревар од првенството на С. Арабија кој за португалската фудбалска легенда беше јубилеен 1200-ти во неговата кариера.

На 1200. натпревар во кариерата, Роналдо го постигна својот 868. гол и е најдобар стрелец во Саудиската лига, со 16 гола на 15 натпревари.

Покрај голот, Роналдо имаше и една асистенција.

Ал Наср е на 2. позиција со седум бода помалку од тимот на Хорхе Жезус, Ал Хилал.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk