Реал Мадрид потврди враќање на клупата на Карло Анчелоти. Искусниот италијански тренер доаѓа на местото на Зинедин Зидан кој го напушти кормилото.

Анчелоти веќе беше тренер на „кралевите“ со кои освои европска шампионска титула.

Италијанскиот тренер доаѓа од Евертон, а тимот од Англија ќе добие некоја сума пари како обесштетување.

 

sportmedia.mk