Полувреме во петте натпревари во македонската прва лига денеска во рамките од 20. коло.

Во Тетово е 1:1. Шкендија поведе со гол на Мурати, а во истата минута врати Мирчевски. Пелистер со 2:1 има предност над Ренова, додека Струга со голот на Алтипармаковски води во Струмица против Беласица.

Нема голови на дуелите во Ѓорче Петров (Македонија ЃП – Борец) и на ФФМ каде што Шкупи го пречекува тимот на Академија Пандев.

sportmedia.mk