Кристијано Роналдо и следната сезона ќе го носи дресот на Јувентус. Тоа е сега веќе дефинитивно откако спротскиот директор на тимот од Торино, Павел Недвед ја потврди оваа информација.

Тој додаде дека Роналдо, од утре, понеделник, ќе се приклучи на подготовките на тимот и дека ќе се стави на располагање на тренерот.

Кристијано Роналдо има договор со Јувентус на уште една година, до летото 2022 година, па летово многу се шпекулираше околу неговата иднина. Сепак, на крајот се одлучи дека најдобро за сите инволвирани страни е тој да го одработи договорот со Јуве до крај.

 

sportmedia.mk