logo
logo
logo

Милик му донесе триумф на Јуве против Лече (ВИДЕО)

Vecer | 26.09.2023

Милик му донесе триумф на Јуве против Лече (ВИДЕО)

Екипата на Јувентус со минимални 1:0 предмалку го совлада тимот на Лече на домашен терен на затварањето на викенд колото во Серија А.

Стрелец на единствениот гол на овој дуел беше Аркадиуш Милик кој погоди во второто полувреме за домашните односно во 57.минута.

По шест одиграни кола, Јувентус има освоени 13 бодови, додека Лече исто така има и повеќе од добар старт сезонава, па и покрај поразот до сега собра 11 поени.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk