Килијан Мбапе е во центарот на вниманието. Тој со својата репрезентација се подготвува за стартот на ЕУРО 2020. Кога станува збор за шегите се чини ништо не се променило, Мбапе одлучи пред стартот на тренингот да ги насмее своите соиграчи, но и сите љубители на фудбалот.

Откако го испи додатокот во исхраната, тој одлучи да покаже како делува. Мбапе направи неколку неконтролирани потези и добри ги насмеа останатите.

Франција е еден од главните кандидати за освојување на ЕУРО 2020. Сепак патот нема да биде лесно, Мбапе и неговите соиграчи добија тешка група, ќе играат против Германија, Унгарија и Португалија.


sportmedia.mk