logo
logo
logo

Луис Енрике со објаснување за повредата на Мбапе

Vecer | 25.09.2023

Луис Енрике со објаснување за повредата на Мбапе

ПСЖ синоќа дојде до убедлива победа против Марсеј 4-0 во меч од шестото коло во француската Лига 1. Овој триумф остана во сенка на повредата на Килијан Мпабе, по мечот на никому не му се славеше.

При 1-0 во првото полувреме, Мбапе падна на земја поради повреда и веднаш го напушти теренот. Предводникот на францускиот првак, Луис Енрике по мечот изјави дека фановите можат да здивнат, повредата не е сериозна.

„Нема сериозен проблем, но тој почувствува болка. Пологично беше да го извадиме и да го напуштиме теренот. Нема ништо сериозно, се е во ред“, изјави Енрике.

ФОТО: ПСЖ/Твитер


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk