Кандидатот на нов претседател на тимот на Барселона, некогашниот воедно прв човек на клубот, Хуан Лапорта изјави дека доколку застане на чело на тимот од Ноу Камп ќе направи се за да го доведе во клубот, Ерлинг Халанд.

Чудото од голгетер кој во моментов е дел од тимот на Борусија Дортмунд со сигурност ќе заврши во некој од европските гиганти прашање е само каде.

„Подготвен сум да одиграм како што треба со она што ми е на располагање за да го доведам во Барселона. Од друга страна целата енергија ќе ја вложам за да го убедал Лионел Меси да остане и врз база на него, а и заедно со него  да ја изградиме новата Барсезона“ – изјави Лапорта.

 

sportmedia.mk