logo
logo
logo

Конте е фаворит за клупата на Наполи

Vecer | 02.04.2024

Конте е фаворит за клупата на Наполи

Поранешниот тренер на Јувентус, Антонио Конте би можел да седне на клупата на Наполи, пишува „Газета дело Спорт“. Според весникот, претседателот на клубот Аурелио Де Лаурентис е во добри односи со Конте, а раководството на „наполитанците“ е подготвено да му даде карт-бланш на стратегот за реализација на трансфер пазарот.

Последен клуб за 54-годишниот Конте беше Тотенхем. Тој го напушти лондонскиот клуб во март 2023. Италијанецот ја предводеше и репрезентацијата на Италија, Јувентус, Челзи, Интер и Аталанта.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk