logo
logo
logo

Клоп забележа бек на Волфсбург како замена за Матип

Vecer | 08.12.2023

Клоп забележа бек на Волфсбург како замена за Матип

Дефанзивецот на Волфсбург, Максенс Лакроа е на списокот на менаџерот на Ливерпул како потенцијална замена за Жоел Матип, кој има тешка повреда на коленото и најверојатно нема да игра повеќе оваа сезона. 23-годишниот Французин, кој е поранешен младински репрезентативец на Франција, нема да биде скап за „црвените“ и може да биде донесен за околу 30 милиони фунти, тврди „Дејли меил“.
Неговиот договор истекува на крајот на идната сезона, па германскиот клуб може да го продаде за да заработи добри пари.
Еден плус за Лакроа е што освен што може да игра како централен бек, може да игра и како десен бек и да биде алтернатива на Трент Александер-Арнолд.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk