logo
logo
logo

Хајдук го продаде младиот Вушковиќ во Тотенхем

Vecer | 25.09.2023

Хајдук го продаде младиот Вушковиќ во Тотенхем

Досегашниот член на тимот на Хајдук, 16. годишниот Лука Вушковиќ станува најскапо платениот млад дефанзивец на светот, откако денеска официјално е претставен како нов член на тимот на Тотенхем.

Големата фудбалска надеж на Сплит и Хрватска долго време е мета на грото од великаните во Европа, за тоа што со своите 193 сантиметри има фантастични предиспозиции.

Токму затоа Тотенхем поита да го купи, а Вушковиќ ќе замине за Лондон кога ќе наполни 18. години.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk