logo
logo
logo

Јунајтед добар против Кристал Палас во купот (ВИДЕО)

Vecer | 26.09.2023

Јунајтед добар против Кристал Палас во купот (ВИДЕО)

MANCHESTER, ENGLAND - SEPTEMBER 26: <> during the Carabao Cup Third Round match between Manchester United and Crystal Palace at Old Trafford on September 26, 2023 in Manchester, England. (Photo by Matthew Peters/Manchester United via Getty Images)

Тимот на Манчестер Јунајтед во рамките од 1/16 финалето од ЕФЛ купот на домашен терен вечерва го совлада тимот на Кристал Палас со убедливи 3:0.

Стрелци на головите беа Гарначо и Касемиро во првиот дел, а Мартиал во продолжението.

Во преостанатите мечеви Брендфорд загуби од Мидлзброу 0:2, Ексетер го совлада Лутон со 1:0, Ипсвич мина по дуелот со Вулверхемптон 3:2, Салфорд и Барнли одиграа 0:4, додека Сатон загуби од Порт Вејл 2:1.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk