logo
logo
logo

Интер со четири „парчиња“ во мрежата на Удинезе (ВИДЕО)

Vecer | 09.12.2023

Интер со четири „парчиња“ во мрежата на Удинезе (ВИДЕО)

Интер се врати на врвот во Серија А, откако убедливо славеше против Удинезе со 4:0 во 15. коло од Серија А.

Хакан Чалханоглу во 37. минута од пенал донесе водство од 1-0. Димарко во 42. минута зголеми на 2-0. Само две минути подоцна Турам зголеми на 3-0. Koнечните 4-0 беа дело на Лаутаро Мартинез во 84. минута.


Интер по ова коло има 38 бода, два повеќе од Јувентус.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk