logo
logo
logo

Има ли крај? Арсенал со нова понуда од 70.000.000 за рекорден трансфер, Брајтон ја одби!

Vecer | 30.01.2023

Има ли крај? Арсенал со нова понуда од 70.000.000 за рекорден трансфер, Брајтон ја одби!

Раководството на Арсенал испрати уште една, веројатно последна понуда до Брајтон за Мозес Каиседо.

„Топчиите“ не се откажуваат од одличниот Еквадорец кој со сите сили сака да го напушти Брајтон. Го немаше против Ливерпул во ФА купот токму поради тие причини, напиша и изјава со надеж дека клубот ќе го разбере.

Одбиена е понудата на Арсенал од пред неколку дена која изнесуваше 60.000.000, а сега пристигна нова подобрена. На „Емирати“ има голем оптимизам дека 70.000.000 со бонуси ќе бидат доволни за да се скрши отпорот на челниците на Брајтон и дека Мозес од февруари ќе носи „црвено-бели“ бои.

Сепак оваа надеж траеше кратко, Брајтон ги одби и овие пари. Останува да видиме дали Арсенал ќе испрати нова понуда или ќе се откаже.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk