logo
logo
logo

Ги победија Јуве и Интер, па вечерва загубија дома од Монца (ВИДЕО)

Vecer | 02.10.2023

Ги победија Јуве и Интер, па вечерва загубија дома од Монца (ВИДЕО)

Фудбалерите на Торино и Верона ремизираа со резултат 0:0, додека Монца како гостин го победи Сасуоло со 1:0 во последните натпревари од седмото коло во Серија А.

Торино беше домаќин на Верона и сакаше да забележи победа пред своите навивачи, но не беа доволно убедливи.

Во вториот вечерашен натпревар Монца го изненади Сасуоло како гостин и победи со 1:0. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Коломбо во 66. минута.

Сасуоло имаше повеќе шанси, но не успеа да дојде до бод.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk