logo
logo
logo

Газење: Наполи како да е од некоја друга планета, Дијамантот не реализира зицер! (ВИДЕО)

Vecer | 19.03.2023

Газење: Наполи како да е од некоја друга планета, Дијамантот не реализира зицер! (ВИДЕО)

Нема веќе дилеми, Наполи е новиот шампион на Италија. Да, иако математички сеуште не е готово, сепак како играат наполитанците како да се од некоја друга планета. А тоа се виде денеска кога на гости кај Торино просто го уништија домашниот состав со 0:4.

Свои дваесетина минута имаше и Елиф Елмас, кој во финишот на средбата имаше зицер позиција за 0:5, но сепак не успеа да реализира.

Осимен со два гола, потоа Кварацкелија од пенал и на крај Ндомбеле беа стрелците за Наполи за тоа 0:4. Ова беше 23 победа во изминатите 27 кола.

Навстина и повеќе од импресивно.

На вториот меч попладнево во Серија А, Фиорентина го победи Лече со 1:0 и тоа со автоголот на Гало.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk