Само неколку часа откако не успеа да избори место во Лигата на шампионите, Наполи остана без тренер. Џенаро Гатузо доби отказ од клупата на „наполитанците“ и сега Де Лаурентис ќе бара нов тренер.

Гатузо се споменува како идно решение на Лацио, а некои дури го споменуваат и за тренер на Јувентус.

Во Наполи, пак, засега циркулираат неколку имиња меѓу кои „најгласно“ се споменува она на Симоне Инзаги.

 

sportmedia.mk