logo
logo
logo

Евертон ја прослави првата победа во новата сезона (ВИДЕО)

Vecer | 23.09.2023

Евертон ја прослави првата победа во новата сезона (ВИДЕО)

Фудбалерите на Евертон го победија Брентфорд на гости со 3:1 во шестото коло од Премиер лигата и со тоа ја остварија првата победа сезонава. Гостите поведоа преку Дукуре уште во 6. минута, по што домашните успеаја во 28. Минута да стигнат до израмнување со голот на Јенсен.

Сепак во вториот дел по неколкуте промени кои ги направија гостите од Ливерпул, Евертон се врати со два гола со кои дојде и до трите бода.

Најпрво Тарковски по корнер погоди со глава за 1:2, за конечните 1:3 да ги постави Калверт-Луин во 71. минута.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk