Досегашнииот напаѓач на Силекс, Дарко Грозданоски ќе го носи напролет дресот на Победа Прилеп.

Откако си замина од Кратово, шпицот мораше под итно да најде нова средина, затоа што веќе шампионатот само што не започнал, а се одлучи да и помогне на Победа да оствари што подобар пласман на пролет.

 

sportmedia.mk