logo
logo
logo

Бруно Фернандеш ја прекина црната низа на Манчестер Ј. (ВИДЕО)

Vecer | 23.09.2023

Бруно Фернандеш ја прекина црната низа на Манчестер Ј. (ВИДЕО)

Црната серија на Манчестер Ј. заврши со минимална победа на гостувањето кај Барнли во меч од 6. коло во Премиер лигата. Вечерва на „Тарф Мур“ избраниците на Тен Хаг славеа со 1:0 против екипата на Барнли, благодарение на голот на Бруно Фернандеш постигнат во првата минута од судиското продолжение во првото полувреме.

Претходно, Јунајтед успеа да погоди и преку Џони Еванс, но тој гол беше поништен поради офсајд. До крајот на мечот и двата тима пропуштија по неколку одлични можности за погодок.

За Манчестер Ј. ова е трета сезонска победа во Премиер лигата и најважно, победа која ја прекина низата од три последователни порази во сите натпреварувања.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk