logo
logo
logo

Борнмут ги потврди Забарњи и Траоре! (ФОТО)

Vecer | 31.01.2023

Борнмут ги потврди Забарњи и Траоре! (ФОТО)

Вечерва, во последните часови од преодниот рок, Борнмут ги потврди Илја Забарњи кој доаѓа од Динамо Киев и Хамад Траоре од Сасуоло. Украинецот е стопер и неговиот трансфер изнезува 22.700.000 евра.

Траоре пак до јуни ќе игра како позајмен играч, а потоа офанзивниот играч за врска ќе биде купен за 30.000.000 евра.

Добра зделка за тимот од Премиерлигата во последниот ден од преодниот рок.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk