logo
logo
logo

“Бомба“ од Париз: ПСЖ тргнува по ѕвездата на Сити!

Vecer | 25.09.2023

“Бомба“ од Париз: ПСЖ тргнува по ѕвездата на Сити!

Преговорите на релација Манчестер Сити – Кевин де Брујне за продолжување на истиот во моментов се прекинати и тоа од страна на клубот. Имено се остава простор да се види како ќе игра Де Брујне по повредата па дури тогаш ќе му се понуди договор до 2027 година, инаку важечкиот му истекува во 2025.

Ова сака да го искористи ПСЖ.  Па така медиумите во Франција лансираат “бомба“ во која се вели дека клубот од Париз ќе достави понуда до „Етихад“ и самиот фудбалерсо цел уште во јануари да дојде до трансфер.

Секако дека за ова се прашува и самиот менаџер на Сити, Пеп Гвардиола.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk