logo
logo
logo

Бешикташ отстрани од тимот пет фудбалери поради лоши игри

Vecer | 11.12.2023

Бешикташ отстрани од тимот пет фудбалери поради лоши игри

Фудбалскиот клуб Бешикташ отстрани од тимот пет фудбалери поради лоши игри, соопшти денеска турскиот клуб.

„Винсент Абубакар, Валентин Розиер, Ерик Бејли, Рашид Газел и Жан Онана се отстранети од тимот поради лоши игри и некомпактибилност со остатокот од екипата“, соопшти клубот.

Новиот претседател на клубот Хасан Арат изјави дека е спремен да се раздели со овие играчи во зимскиот преоден рок. По 15 одиграни кола, Бешикташ е петти на табелата со 14 бодови помалку од Фенербахче и Галатасарај.

 

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk