logo
logo
logo

Алисон крена раце: Ќе треба да заборавиме на ТОП 4

Vecer | 05.02.2023

Алисон крена раце: Ќе треба да заборавиме на ТОП 4

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер, призна дека тимот може да заборави на нивните амбиции да игра во Лигата на шампионите следната сезона, додека не ја пронајде својата вистинска форма. Поразот од Вулверхемптон го остави тимот на 10-то место со 11 бода зад најдобрите во ТОП 4.

Менаџерот на тимот, Јирген Клоп, одби да ја брани својата екипа по третиот последователен пораз на гостински терен, што се случи за првпат по 2012 година.

„Мораме да размислуваме за следните натпревари, тоа е она што можеме да го направиме“, изјави Алисон.

„Не сме во позиција да размислуваме што можеме да направиме на крајот од сезоната, но добро е да видиме што можеме да подобриме и да почнеме да победуваме. Тоа е тоа“, смета Бразилецот.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk