Сообраќајна несреќа во центарот на Скопје во која се судрија градски автобус на ЈСП и едно возило.

Сообраќајката се случила на раскрсницата на улица Димитрија Чуповски со улица Даме Груев кај ТЦ Палома Бјанка.

Засега нема информации за можни повредени. Сообраќајот е во застој, а на лице место има полиција.

Повеќе информации наскоро.