Во текот на вчерашниот ден во 14.55 часот во с. Волково, Скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.Ѓ.(39) од с.Волково, затоа што физички ги нападнал неговите два малолетни синови.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.