Тешка сообраќајна несреќа, автомобил се преврте кај планинскиот превој Плетвар.

Несреќата се случила попладнево,  а засега нема  информации дали има повредени.

Во моментов има полиција која го регулира сообраќајот кој се одвива отежнато

Повеќе информации наскоро